Якою була піца у давнину



Не зважаючи на те, що це одна з найпростіших та найпопулярніших страв у світі, незвичайно важко визначити, якою була піца з самого початку. Століття еволюції перетворили її з пиріжків, зроблених із печериць, які були її ранніми попередниками, у відому сьогодні страву. Найважливішою є зміна основного інгредієнта: від різних грубих зернових до тіста, створеного лише на основі пшениці, і в остаточному підсумку до страви, виготовленої майже повністю з білого борошна.

Піца приймала багато форм, а її склад, начинки, приправи, способи приготування та обладнання для приготування кардинально змінювалися протягом багатьох років. Сьогодні нікого не здивує доставка піци на потрібну адресу, але раніше про це можна було лише мріяти.

Рання історія піци

Протягом тисячоліть піца, їжа різного походження та численних варіантів приготування, відіграла важливу роль у харчуванні тих, хто населяв землі, які нині є територією Італії. Неолітичні кочівники, етруски з півночі та греки з південних областей були трьома найдавнішими товариствами, які й розробили прототипи піци, наприклад, фокача. Кожна група зробила свій внесок, завдяки якому оригінальний продукт змінився на дещо більш вишукану страву.

Ще в кам'яному столітті неолітові мисливці-збирачі племінних груп створили на території сучасної Італії умови для вирощування диких зернових культур. Зазвичай зерна спочатку замочували чи варили, роблячи на їх основі щось на кшталт тіста, яке розкладали на гарячих каменях біля відкритого вогнища.

Пізніше, близько 1000 р. до н.е., етруски привезли до Північної Італії свої зерна. Однак, на відміну від своїх попередників, цей народ випікав їх на каменях, створюючи димовий хліб. Етруски розробили первісні пласкі хлібці, приготувавши їх із маслом і травами після випічки. Також вони використовували їх в якості посуду – таких собі їстівних тарілок.

Греки, які мали чудові навички випічки та опанували технологію, перейняли досвід попередників і займалися приготуванням страви та вдосконаленням рецепту. Це відбувалося десь у 730 - 130 до н.е., коли відбувалася окупація південних районів Апеннінського півострова.

Як і етруски, вони виготовили зернове масло, але замість того, щоб розміщувати наповнювачі на приготованому хлібі, вони робили це на сирному тісті до випічки, можливо, щоб зробити страву більш смачною.

Пласкі круглі хлібці виготовляли з різними простими начинками, серед них олія, часник, цибуля та трави. Нововведення греків включали в себе використання печей, а не відкритих вогнищ, а також змінили спосіб замішування тіста.

Багато хто вважає, що саме греки мали знання, що допомогли покращити закваску. Наче, від єгиптян вони навчилися вводити дріжджі у свої власні хлібці. Греки також почали робити тісто більш товстим по краях, щоб воно могло утримувати начинку та запобігти витіканню інгредієнтів.

Історія піци сягає ще давніх віків. Протягом усього часу рецепти постійно змінюються та вдосконалюються. Декому до смаку поєднання піци з салатом, а іншим - вона смакує як самостійна страва. Експериментуйте та куштуйте різні варіанти цієї страви, щоб вибрати той, який Вам найбільш до вподоби.