Лікування наркоманії в Полтаві



Першим кроком є визнання проблеми залежності. Наступним — отримання допомоги. В iнтернетi ви знайдете підтримку та допомогу в лікуванні наркоманії в місті Полтава. Варіанти лікування залежать від таких даних, як тип речовини і те, як він впливає на пацієнтів. Як правило, терапія поєднує стаціонарні та амбулаторні програми, консультування (психотерапія) та групи самодопомоги.

Програми лікування залежності

Програми лікування, як правило, зосереджені на запобіганні рецидивів. Індивідуальні, групові та/або сімейні сесії можуть становити лише їх частину. Залежно від рівня залежності, поведінки пацієнта і типу речовини, лікування може проводитися в амбулаторних або житлових умовах.

Психотерапія. Як правило, відбуваються індивідуальні або сімейні сеанси з фахівцем.

Ключовими завданнями ефективних програм є допомога в боротьбі з тягою, уникненням наркотичної речовини та усунення можливих рецидивів. Якщо в лікуванні бере участь сім'я пацієнта, то ймовірність позитивних результатів збільшується.

Групи самодопомоги. Такі групи допомагають пацієнтові зустрітися з іншими людьми з тією ж проблемою, що часто підвищує мотивацію. Це корисне джерело освіти та інформації. Як приклад можна навести спільноти Анонімних Алкоголіків та Анонімних Наркоманів.

Допомога при знятті симптомів

Основна мета лікування полягає в тому, щоб якомога швидше витягнути адитивну речовину з організму пацієнта. Іноді наркоману поступово зменшують дози. У деяких випадках вводиться речовина-замінник. Залежно від того, який тип наркотика приймає людина, а також деяких інших факторів, лікар може рекомендувати лікування або в амбулаторних, або в стаціонарних умовах.

Варіанти терапії варіюються і залежать в основному від різновиду психоактивної речовини:

Пристрасть до депресантів. Включає залежність від барбітуратів або бензодіазепінів. Під час виведення пацієнт може відчувати занепокоєння, безсоння, потіння і тривогу. Рідко виникає тремор усього тіла, судоми, галюцинації, гіпертонія (високий кров'яний тиск), прискорений пульс і лихоманка. У важких випадках трапляється марення, яке часто є небезпечним для життя.

Пристрасть до стимуляторів. Це може бути кокаїн та інші амфетаміни. Під час виведення пацієнт відчуває втому, депресію, неспокій, примхливість, низький інтерес, порушення сну і низьку концентрацію. Лікування фокусується на наданні підтримки. Якщо депресія є серйозною, то назначаються ліки.

Пристрасть до опіоїдів. Під час виведення виникає потовиділення, занепокоєння і задушливість. Ці симптоми незначні. У рідкісних випадках можуть бути серйозні проблеми зі сном, тахікардія, гіпертонія і діарея.